Home › Jakim sposobem utrzymać sylwetkę po diecie?

Jakim sposobem utrzymać sylwetkę po diecie?

Wiele ludzi żyje w fałszywym przeświadczeniu, że dieta to tylko chwilowy okres w ich życiu.

To właśnie jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia zbędnych kilogramów.

Fachowcy uwydatniają, że restrykcyjne odchudzanie, jakie zresztą nie zawsze jest adekwatne, powinno stanowić tylko swego typu początek do późniejszych metamorfoz. Pewnie jest szczupleć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. Wtedy organizm ludzki "nie wariuje" oraz nie domaga się dostarczania mu tych czynników, do jakich przyjmowania był przystosowany.

Pierwszym etapem tracenia wagi powinna być w związku z tym jednodniowa głodówka, która pozwoli oczyścić nam się z zebranych toksyn.

Kolejny cykl to dieta właściwa.

Tu wybór jest w rzeczywistości niezwykle obszerny.

Największą popularnością z racji skuteczności cieszy się jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana oraz owocowa.

Ostatnim etapem jest podtrzymanie rezultatów, inaczej całkowita zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Od tego właśnie momentu śmiały plan powinien być zbilansowany w taki sposób, żeby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Wybitnie istotna jest także aktywność fizyczna. Bez niej rezultat jojo jest tylko kwestią czasu. Nie trzeba niemniej jednak, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię oraz poddawać się skomplikowanym treningom.

Równie skuteczne będą również codzienne, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z auta na rower a też relaks w postaci wypraw na miejską pływalnię lub też na pobliskie szlaki krajoznawcze..


Dalsze informacje na stronie: tanie tabletki odchudzajace