Home › Kalkulator leasingowy pko

Kalkulator leasingowy pko

W sytuacji gdy prowadzimy firmę warto rozważyć zakup auta firmowego . Auto firmowe pozwoli nam odciążyć nasz prywatny pojazd a także odliczyć koszty jego użytkowania. Zakup auta służbowego możesz sfinansować tzw. "kredytem samochodowym". Pożyczka na samochód służbowy pozwoli nam na rozłożenie płatności w lekkie do spłaty raty miesięczne.

Każdy przedsiębiorca pragnący kupić pojazd służbowy finansowany z kredytu samochodowego, w pierwszej kolejności powinien rozważyć, jaki samochód go konkretnie zainteresował.

Od rodzaju samochodu właściwie zależy rata naszego kredytu.

Następny etap to wybór instytucji finansowej, np banku, w jakim zwrócimy się o kredyt.

Polecamy porównać każdą z ofert i wybrać dla siebie najbardziej korzystną .

Uprzedzając wizytę dla banku należy zgromadzić wszystkie dokumenty firmowe konieczne do kredytu. Na sposób finansowanie kupna auta firmowego możemy wybrać kredyt na samochód firmowy lub kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu zakupu. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy . Kredyt na samochód jest przeważnie niżej oprocentowany, lecz pamiętać musisz, że w dokumentach auta, jako prawny właściciel będzie zapisany bank i odsprzedaż przed spłatą kredytu nie wchodzi w grę.

Kredyt obrotowy jest droższy, ale daje swobodną możliwość operowania środkami pieniężnym a także samochodem kupionym za nie.

Bez względu na to, jaki kredyt zaciągniemy w banku po zakupie samochodu dla firmy możemy pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania dochodu koszty z nim związane. Kupując auto na kredyt, za koszty podatkowe uznać możemy: prowizja od kredytu, opłaty związane z spłacaniem kredytu a także odpisy amortyzacyjne..