Home › Które zwierzę domowe kupić dla malucha?

Które zwierzę domowe kupić dla malucha?

Niemal każde z dzieci w pewnym momencie swojego życia zaczyna myśleć o posiadaniu własnego domowego pupila.

Rodzice chętnie decydują się, aby spełnić to marzenie, mając świadomość, że dziecko w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeżeli rozważasz wprowadzenie do domu kolejnego domownika, dobrze przemyśl, który pupil będzie najodpowiedniejszy.

sock holders baby
Najbardziej pożądanym czworonożnym przyjacielem jest z pewnością pies. Dzieci uwielbiają psy, ponieważ są wyjątkowo skore do zabawy i można je tresować. Nie da się jednak ukryć, że oczekują również sporo czasu ze strony dziecka. Najlepsze są dla rodzin, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa trzeba również dogłębnie rozważyć wybór najlepszej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania wygodniej jest wybrać niedużego pieska. Dobrą alternatywą dla pieska jest oczywiście kot.

Także można go głaskać i zrobić z niego domowego pieszczocha.

Koty jednak są bardziej niechętne tresury. Może się zdarzyć, że zamiast tulić się z nowym właścicielem będą wolały chadzać własnymi drogami. Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego lokatora, zwykle wpadają na pomysł zakupu rybek. Niestety, takie zwierzątka nie są za bardzo atrakcyjne dla kilkulatków. Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż rodzinnego przyjaciela. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu pomyśl też o pupilach hodowanych w klatkach. Maleńki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska także mogą przynieść członkom rodziny sporo radości. Są także łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Maluch z przyjemnością się nimi zajmie..