Home › Sprawdzony serwis z klawiszami

Sprawdzony serwis z klawiszami

Komputery ulegają różnorodnym usterkom, mniejszym czy większym.

W szeregu przypadków są to usterki wypływające z długotrwałego użytkowania sprzętu, wielokrotnie także są to uszkodzenia mechaniczne.

Powtarzającym się bez ustanku kłopotem wśród użytkowników notebooków są uszkodzenia klawiatury.

Klawiaturę wolno uszkodzić na parę sposobów.

Pierwsze to uszkodzenia, jakie polegają na zacinaniu lub również odpadaniu klawiszy. To o wiele utrudnia pracę i odstrasza do korzystania z notebooka. Na zacinanie i odpadanie klawiszy mają oddziaływanie okruszki, jakie zbierają się pod klawiaturą, przecież dziś niemalże każdy je przy laptopie. Przez to klawisze do laptopa często są zapchane przez nagromadzone okruchy, brud oraz kurz. Sposobem na to jest należyte wyczyszczenie klawiatury przy pomocy odkurzacza przez skarpetkę lub też inną tkaninę naciągniętą na rurę odkurzacza.

Czasem niemniej jednak klawisze do laptopa są uszkodzone, a nie tylko zapchane okruszkami, wtedy najprzyzwoiciej wymienić. Warto pamiętać, że klawisze do laptopa wolno wymieniać pojedynczo, uszkodzenie jednego nie oznacza zakupu całej klawiatury. Pojedyncze klawisze do notebooka wolno nabyć w sklepach ze sprzętem komputerowym, nieraz wolno znaleźć je też w znaczących marketach ze sprzętem rtv agd. Takie klawisze - pojedynczo czy na całej klawiaturze - z łatwością można wymienić samodzielnie. Należy wyłącznie nie zapominać o zachowaniu ostrożności i delikatności przy zdejmowaniu starych klawiszy i zakładaniu innowacyjnych.

Przecież nikt nie pragnie uszkodzić sobie na poważnie klawiatury przez nazbyt agresywne działanie z przyciskami..


Źródło: clip

<< Poprzedni
Następny >>