Home › W jaki sposób poradzić sobie w walce zaniedbaną skórą

W jaki sposób poradzić sobie w walce zaniedbaną skórą

W przyrodzie występuje kilka produktów, które mogą być używane jak kosmetyki. Nie jest nawet potrzebne dodawanie do nich czegoś innego,ponieważ same w sobie mają pozytywne zalety. Wśród nich ważny jest miód.

Ciekły, stały, każdego rodzaju, z dowolnych kwiatów, nadaje się perfekcyjnie do zastosowania jako element do pielęgnacji urody.

W miodzie istnieje mnóstwo witamin, przeważnie witaminy A oraz witaminy E, które są znanymi witaminami młodości. Są też przeciwutleniaczami, które zapobiegają starzeniu się naskórka. Poza nimi miód zawiera składniki antybakteryjne, dlatego może leczyć niewielkie wady skóry, rany i trądzik, które poprawnie się goją.

Żeby czerpać z właściwości miodu wystarczy już miodowa maseczka, czyli pokrycie naczystą skórę cienkiej warstwy płynnego miodu.

Maseczkę warto spłukać po kwadransie albo zatrzymać na całą noc do wchłonięcia.

Już o poranku czuć będzie rezultaty. Cera stanie się wyraźnie delikatniejsza, przyjemna w dotyku, promienna.

Ponawianie operacji utrwali efekty. Inną maseczką jest połączenie miodu z sokiem z cytryny lub z mlekiem. W tym przypadku maseczkę najlepiejpozostawić na cerze jedynie przez dziesięć minut. Podobnie, jak do twarzy, miód możemy wykorzystać do pielęgnacji włosów i dłoni, głównie wysuszonych. Maska do dłoni polega także na położeniu miodu na skórę i zakryciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak powinny pozostać na noc albo na 30 minut, żeby całkowicie wchłonąć dobroczynne substancje. Do miodu można dołączyć też sok z cytryny albo płynną witaminę E. Zwiększy ona uzyskanie upragnionego efektu.
.


Zobacz:
Fajne wycieczki
W jaki sposób przygotować przyjęcie weselne?
Z jakiej przyczyny ciągle nie mogę odchudzić się?
Łysienie - naturalnie coś normalnego ale nie należy zaakceptować wypadania włosów